Sortbælter

Sortbælter

Dette er listen over sortbælter aktive i og/eller gradueret efter 1985

6. dan

Jan Bülow, Roskilde Karate Klub (2008)

5. dan

Jesper Trier, Roskilde Karate Klub (2007)
Mads Friis, Frederiksberg Karateskole Shinkyokushin (2015)

4. dan

Allan “Killer” Christensen, Shinryokudan (2001)
Allan Døcker, Shinryokudan (2011)
Kim Schumacher, Kyokushinkai Kbh. Glentevej (2011)
Rauno Rosenqvist, Ballerup Kyokushin Karate (2015)
Mathias Halberg, Shinryokudan (2015)
Michael Eibye, Ballerup Kyokushin Karate (2015)

3. dan

Hans Chr. J. Hansen, Kyokushinkai Kbh. Glentevej (1980)
Erdinc Arslantas, Kyokushinkai Kbh. Glentevej (1994)
Julian Leander Christiansen, Frederiksberg Karateskole Shinkyokushin (1999)
John Sønderup, Roskilde Karate Klub (2006)
Christina Petersen, Kyokushinkai Kbh. Glentevej (2008)
Kim Paulsen Frederiksberg Karateskole Shinkyokushin (2010)
Lars Martinussen Frederiksberg Karateskole Shinkyokushin (2010)
Tim Marcher, Shinryokudan (2010)
Michael Bülow, Roskilde Karate Klub (2011)
Lars Kofoed, Roskilde Karate Klub (2012)

2. dan

Arne Lund Hansen, Kyokushinkai Kbh. Glentevej (1984)
Peter M. Hansen, Shinryokudan (1985)
Jerry Nielsen, Shinryokudan (1985)
Michael Runchel, Kyokushinkai Kbh. Glentevej (1988)
Naser Khader, Kyokushinkai Kbh. Glentevej (1988)
Tonny Jensen, Shinryokudan (1990)
Arvid Tage, Svendborg Karateskole (1995)
Niels Mikkelsen, Roskilde Karate Klub (1995)
Andy Bengtson, Kyokushinkai Kbh. Glentevej (1996)
Tina Petersen, Roskilde Karate Klub (1997)
Kathinka Eriksen, Roskilde Karate Klub (1997)
Michael Reim, Roskilde Karate Klub (2001)
Tina Broegaard, Shinryokudan (2004)
Kim Holm, Svendborg Karateskole (2005)
Kamma Kragh, Shinryokudan (2006)
Frank Schov Aureld, Shinryokudan (2006)
Martin Henriksen, Farum Kyokushin Karate (2006)
Henning Fabricius, Farum Kyokushin Karate (2009)
Henning Nielsen, Middelfart Karate Klub (2009)
Svend Erik Rasmussen, Middelfart Karate Klub (2009)
Jørgen Fogt, Gråsten Karate Klub (2010)
Tine Marcher, Shinryokudan (2010)
Diana Kriegel, Frederiksberg Karateskole Shinkyokushin (2010)
Denis Baagøe, Roskilde Karate Klub (2012)
Bo Bøgh, Roskilde Karate Klub (2012)
Susan Bergqvist, Shinryokudan (2013)
Tina Dettmann, Roskilde Karate Klub (2013)
Kristoffer Breindal, Shinryokudan (2013)
Klaus Falk, Shinryokudan (2015)
Brian Jakobsen, Shinryokudan (2016)
Rasmus Rasmussen, Gråsten Karate Klub (2016)
Ea Eriksen, Shinkyokushinkai Kbh. (2016)

1. dan

Jørgen Rasmussen, Aabenraa Karate Klub
Mitat Necip, Kyokushinkai Kbh. Ørnevej (1980)
Irene Vennike, Kyokushinkai Kbh. Glentevej (1982)
Jens Andersen, Shinryokudan (1982)
Karsten Korre, Kyokushinkai Kbh. Glentevej (1983)
Poul Kej, Kyokushinkai Kbh. Glentevej (1984)
Lene Bösewette, Kyokushinkai Kbh. Glentevej (1984)
Steffen Gebbel, Kyokushinkai Kbh. Glentevej (1985)
Brian Zinck, Shinryokudan (1985)
Lars Hollesen Shinryokudan (1985)
Claus W. Nielsen, Shinryokudan (1985)
Frank Petersen, Kyokushinkai Kbh. Glentevej (1986)
Kim L. Fischer, Kyokushinkai Kbh. Glentevej (1986)
Jens Henningsen, Shinryokudan (1986)
Lars Jensen, Kyokushinkai Kbh. Glentevej (1987)
Bitten Holm, Shinryokudan (1987)
Poul Jensen, Shinryokudan (1987)
Dennis Vejs, Svendborg Karateskole (1989)
Ulrik Bülow, Roskilde Karate Klub (1989)
Brit Hageselle, Kyokushinkai Kbh. Glentevej (1990)
Jesper Thomsen, Roskilde Karate Klub (1990)
Henrik L. Hansen, Roskilde Karate Klub (1990)
Mads Peter Sebbelov, Frederiksberg Karateskole Shinkyokushin (1993)
Nicolas Couppé, Roskilde Karate Klub (1994)
Njal Jensen Frederiksberg Karateskole Shinkyokushin (1994)
Leif Ølund Larsen, Svendborg Karateskole (1995)
Lars B. Mogensen, Svendborg Karateskole (1995)
Sarino Stalini, Frederiksberg Karateskole Shinkyokushin (1995)
Helle Jørgensen, Kyokushinkai Kbh. Glentevej (1996)
Lea Fugl Noes, Farum Kyokushin Karate (1996)
Rasmus Wille, Farum Kyokushin Karate (1996)
Martin Gundertofte, Svendborg Karateskole (1996)
Charlotte Gundertofte, Svendborg Karateskole (1997)
Brian E. Rasmussen, Svendborg Karateskole (1997)
Nicholas Reim, Roskilde Karate Klub (1997)
Brian Boisen Pfeffer, Shinryokudan (1997)
Denis Jørgensen, Roskilde Karate Klub (1997)
Theis Rasmussen Frederiksberg Karateskole Shinkyokushin (1997)
Lars Vedfelt Farum Kyokushin Karate (1998)
Carsten David Petersen, Kyokushinkai København (1998)
Kristian Obel Thomsen, Kyokushinkai København (1998)
Franz Rasmussen, Farum Kyokushin Karate (1998)
Benjamin Lundstrøm Frederiksberg Karateskole Shinkyokushin (1998)
Erik Clausen, Aabenraa Karate Klub (1999)
Søren Sebelin, Svendborg Karateskole (1999)
Henrik Brigsted Hansen, Shinryokudan (1999)
Nina Møller, Farum Kyokushin Karate (1999)
Bo Bertman Pedersen, Roskilde Karate Klub (1999)
Om Andreas Adamas, Frederiksberg Karateskole Shinkyokushin (1999)
Erik Kærgård, Kyokushinkai Kbh. Glentevej (2000)
Jacob Ibsen, Shinryokudan (2000)
Dennis Truelsen, Kyokushinkai Kbh. Glentevej (2001)
Steen Jensen, Middelfart Karate Klub (2001)
Mette Strømsvik, Kyokushinkai Kbh. Glentevej (2002)
Klaus Vedfeldt, Farum Kyokushin Karate (2002)
Kasper Odgaard, Kyokushinkai Kbh. Glentevej (2002)
Bjørn Skjoldbye, Shinryokudan (2002)
Bryan Stokes-Van Fleet, Slagelse Fight Club (2002)
Michael Madsen, Shinryokudan (2003)
Pia Larsen, Roskilde Karate Klub (2003)
Niels Hansen, Farum Kyokushin Karate (2004)
Charlotte Wisøfelt, Frederiksberg Karateskole Shinkyokushin (2004)
Benno Rasmussen, Shinryokudan (2006)
Alex Thomsen, Kyokushinkai Kbh. Glentevej (2006)
Michael Meineche, Farum Kyokushin Karate (2006)
Jan Beier, Frederiksberg Karateskole Shinkyokushin (2006)
Bo Bojesen Bøgh, Roskilde Karate Klub (2007)
Henrik Kofoed, Roskilde Karate Klub (2007)
Tobias Garde, Frederiksberg Karateskole Shinkyokushin (2007)
Frederik Møller, Kyokushinkai Kbh. Glentevej (2008)
Mari Halebro, Shinryokudan (2008)
Linda Wulf-Andersen, Shinryokudan (2008)
Sally Breer, Aabenraa Karate Klub (2008)
Anja Wilhelm, Roskilde Karate Klub (2009)
Christian Lippert, Shinryokudan (2009)
Rolf Auhagen, Shinryokudan (2009)
Louise Høst, Shinryokudan (2009)
Claus Rye Jacobsen, Shinryokudan (2010)
Sebastian Rosenkjær, Shinryokudan (2010)
Christian Christiansen, Shinryokudan (2010)
Jacob Alexa, Ballerup Kyokushin Karate (2011)
Malene Hougaard, Shinryokudan (2011)
Per Damsgaard, Roskilde Karate Klub (2012)
Hanne Nyborg Rasmussen, Shinryokudan (2013)
Christine Buchholtz, Shinryokudan (2013)
Morten Hauch, Ballerup Kyokushin Karate (2013)
Mark Eibye, Ballerup Kyokushin Karate (2013)
Bo Christiansen, Roskilde Karate Klub (2013)
Kristoffer Madsen, Roskilde Karate Klub (2013)
Rasmus Lunn Jensen, Roskilde Karate Klub (2013)
August Friis, Roskilde Karate Klub (2014)
Kristine Andreasen, Roskilde Karate Klub (2015)
Mads Bertelsen, Graasten Karate Klub (2015)
Marco Lars Mercuri, Shinryokudan (2015)
Zahra Haider, Shinryokudan (2015)
Erik Jessen, Roskilde Karate Klub (2015)
Morten Kegel, Shinrykudan (2016)
Jens Kragskov, Middelfart Karate Klub (2016)
Eduardo Jensen, Roskilde Karate Klub (2016)
Nico Hansen, Aabenraa Karate Klub (2016)
Nikolaj Jensen, Roskilde Karate Klub (2016)
Tobias Brask, Shinryokudan (2016)